"Her Toplantı Bir Proje"

Enerya

Enerya

Enerya bir STFA Yatırım Holding grup şirketi olarak 2003 yılında kurulmuştur. 2014 yılı itibari ile STFA Yatırım Holding dünyanın en önemli finans kuruluşlarından biri olan İsviçreli Partners Group ile Enerya için ortaklık anlaşması yapmıştır. Enerji Yatırım Holding A.Ş.'nin yeni ortaklık yapısı % 70 STFA Yatırım Holding, % 30 Partners Group olarak belirlenmiştir. Enerya, doğal gaz, elektrik ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet göstermektedir.

Enerya 11 şehirde doğal gaz dağıtım ve altyapı faaliyetlerini sürdürmektedir. Enerya, Türkiye'nin bu 11 şehrinin 30 yıl süresince gaz dağıtım lisansına sahiptir.

Dinamik ve güçlü yapısı ile yüksek büyüme hızı sayesinde Türkiye enerji pazarının önde gelen oyuncularından olan Enerya, bir taraftan mevcut pazarlardaki konumunu güçlendirirken diğer taraftan da yeni liberalleşmekte olan komşu ülkelere katkılarını doğal gaz alanında yatırım ve danışmanlık hizmetleri vasıtasıyla sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Enerya doğal gaz dağıtımında 10 yıldır 11 ilde 900.000'in üzerinde aboneye ulaşmakta olup, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük doğal gaz toptan satış yapan şirketlerinden biri olarak Enerya Gaz Ticaret A.Ş. adı altında faaliyet göstermektedir.

Enerya, doğal gaz ile birlikte elektrik ve yenilenebilir enerji yatırımlarıyla büyüyor.


Kasım 2014

11-12 Kasım 2014 tarihlerinde salonlarımızda ağırladığımız Enerya'ya, tarafımıza gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz.